Пропонуючи дитині промовляти скоромовки, ви допоможете їй розвинути артикуляцію, зробите мовленнєвий апарат дитини більш рухливим і злагодженим. У кожної скоромовки своя гра звуків і слів. Гратися в скоромовки можна нескінченно. Тож запропонуйте дитині вивчити скоромовки! Спочатку промовляти їх слід повільно, намагаючись чітко вимовляти усі звуки. А потім спробуйте швидше і швидше!

Прослуховування скоромовок покращує здатність дітей концентруватися на тому, що вони слухають. Порада батькам: якщо ваша дитина ще не вимовляє певний звук, намагайтеся підібрати скоромовку, в якій порушений звук відсутній, щоб не закріплювати невірну його вимову. І, навпаки, якщо необхідно закріпити будь-який звук в мовленні дитини, розучіть з нею скоромовку насичену даними звуком.

Скоромовки вважаються дуже ефективним методом тренування мовленнєвого апарату, роблять його більш рухливим, сприяють розвитку чіткості дикції.

Також скоромовки корисні для розвитку мислення та уяви, удосконалюють пам’ять та увагу дітей.

Для покращення координації мовлення з рухами та розвитку моторних навичок, рекомендується поєднувати промовляння скоромовки з рухами. На кожне слово або склад: стискати пальці в кулачки; загинати по черзі пальці; стукати долонею по столу; відплескувати в долоні; підкидати м’яч і ловити його двома руками; перекидати м’ячик з однієї долоні в іншу; перекидати м’яч один одному тощо.

Навчаємось граючись.

Поширити