Ранній мовний розвиток – як підтримати дитинуНавички грамоти (читання) важливі для раннього мовного розвитку дитини, соціального спілкування та успіху в навчанні. Перш ніж дитина зможе взяти в руки книгу і розшифрувати слова на сторінці у щось значуще, вона повинна спочатку зрозуміти, що таке письмова мова і як вона використовується в їхньому середовищі. Логотипи, знаки та етикетки можуть навчати вашу дитину читати, навіть не усвідомлюючи цього. Діти дошкільного віку також вивчають ранні поняття грамотності, спостерігаючи, як їхні вихователі взаємодіють із письмовою мовою. Ці перші кроки в навчанні читання називаються навичками формування грамотності. Хоча ви, можливо, вже навчаєте цим навичкам у повсякденному житті, ось деякі інші способи, якими ми можемо підтримати грамотність.

Однією з важливих навичок для раннього розвитку мовної грамотності є розуміння того, що звуками можна маніпулювати, щоб перетворити їх на слова, це відоме як фонологічна обізнаність. Ви можете підтримати фонологічну обізнаність вашого дошкільника, розповідаючи та навчаючи різним звукам мови під час спільних читань.

Ще одна навичка, яка допомагає підтримувати читання, – це вміння друкувати. Коли діти демонструють, що розуміють, що логотипи, знаки та етикетки в їхньому оточенні мають значення, вони показують, що знають про друк. Усвідомлення друку також передбачає розуміння того, що слова на сторінці розповідають історію. Ще до того, як дитина зможе прочитати слова, заохочуйте дитину слідкувати за словами пальцем зліва направо під час читання, щоб підвищити обізнаність щодо друку. Також корисно обговорити фізичні частини книги, хто є автором, а хто ілюстратором.

Знання алфавіту або розуміння того, що букви позначають звуки, а букви можуть бути згруповані разом, щоб стати словами, є ще однією навичкою, якій ми можемо навчитися під час спільного читання. Існує багато дитячих книжок про алфавіт, але ви можете розрізняти окремі букви будь-де й говорити про звуки, які вони означають. Нарешті, навички усної мови необхідні для раннього розвитку мови та розуміння прочитаного. Кожного разу, коли ви спілкуєтеся зі своїми малюками, ви моделюєте навички усної мови. Навчання нової лексики є важливим для усної мови та раннього читання, оскільки читання навчає словникового запасу, а знання слів необхідні на ранніх етапах навчання грамоти.

Читання – це цінна навичка, яку необхідно мати протягом усього життя дитини, яка заохочує дітей  академічно, соціально та творчо. Діти, які рано вчаться читати, часто успішніші за своїх однолітків, і читання є джерелом знань. Читання також знайомить дітей з новими словами та мовами. Книги навчають дітей емоціям та індивідуальним поглядам. Оцінка думок і почуттів інших допоможе дітям спілкуватися та будувати стосунки з однолітками. Звичайно, читання також приносить задоволення і заохочує творчість.